Uluslararası Yarışma !!!

Yarışma basın duyurusu

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı ve Kazakistan Ulusal Sanat Üniversitesi iş birliği ile 15-18 Haziran 2022 tarihlerinde uluslararası müzik yarışması düzenlenecektir. Yaylı çalgılar, piyano, geleneksel çalgılar, üflemeli çalgılar ve pop vokal kategorilerinde gerçekleşecek olan yarışmaya ülkemizden ve yurt dışından 100 dolayında yarışmacının başvurması beklenmektedir. Dünyaca ünlü isimlerin jüri üyeliği yapacağı yarışmada her kategoride grand prix alan yarışmacıya kupa ve ödüllü diploma verilecek olup, 1., 2., ve 3.’ye altın, gümüş ve bronz madalyalar ile diplomalar verilecektir. Yarışmanın açılış seremonisi (15 Haziran) ve kapanış konseri (18 Haziran) Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonunda, yarışmalar ise Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu, Olbia A, Konservatuvar Tiyatro Salonu, Akdeniz Üniversitesi Sosyal Tesisleri ve Konyaaltı Belediyesi Müzik Akademisinde 16-17 Haziran tarihlerinde gerçekleşecektir. Yarışmanın organizasyonu ile ilgili toplantılar Kazakistan Ulusal Sanat Üniversitesi’nden gelen misafirlerin katılımıyla devam etmektedir.

0

Misyon

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı, eğitim- öğretim, araştırma ve sanatsal etkinliklerini uluslararası standartlarda yürüterek, öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası sanat etkinliklerinde yer alması, bu yolla üniversitemizi ve ülkemizi dünya çapında en iyi şekilde temsil edecek, şehrimizin ve ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine katkı sağlayacak sanatçılar yetiştirmektir.

Vizyon

Müzik ve Sahne Sanatları alanında gerçekleştireceği performanslar, yetiştirdiği sanatçılar, yarattığı eserler ve yaptığı yeniliklerle tanınan, sahip olduğu deneyim ve uzmanlıkla sözü geçen, geleceğe bakışıyla sanata yön verebilen, bu güçle emsallerine liderlik edebilen dünya çapında bir eğitim kurumu olmak.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı
Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampüs / Antalya
Tel: (242) 310 16 69
Tel: (242) 310 21 18