Sahne Sanatları

Sahne Sanatları Bölümü

Bölüm Başkanı

Yrd. Doç. Dr. Murat Çağlar

Konservatuvarımız Sahne Sanatları Bölümü Bale, Opera-Şan ve Tiyatro Ana Sanat Dallarından oluşmaktadır. 2003-2004 Eğitim Öğretim Yılında öğrenci kabul ederek eğitim öğretime başlamış olan Bale Ana Sanat Dalı, yarı zamanlı olarak ilköğretim devresinde, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak lise devresinde ve ardından Akdeniz Üniversitesi Eğitim Öğretim Yönetmeliğine bağlı olarak lisans devresinde eğitim vermekte ve her devrede özel yetenek sınavı ile öğrenci kabul etmektedir. Opera-Şan ve Tiyatro Ana Sanat Dalları ise 2009-2010 eğitim öğretim yılından başlayarak özel yetenek sınavıyla öğrenci almaya başlamış olup lisans devresinde eğitim vermektedir.

Sahne Sanatları Bölümü akademik kadrosu, lisans ve lisansüstü eğitimini gerek yurt içinde gerekse yurt dışında yapmış eğitmenlerin yanı sıra Antalya Devlet Tiyatrosu, Antalya Devlet Opera ve Balesi gibi önemli sanat kurumlarının sanatçılarından oluşmaktadır. Bölümümüz Bale Ana Sanat Dalı Klasik Bale programında verdiği 11 yıllık, Opera-Şan Ana Sanat Dalı Opera programında ve Tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk programında verdiği 4 yıllık eğitim öğretim ile öğrencilerine iyi bir temel eğitim sunmak, onları teknik ve artistik açıdan profesyonel hayata en iyi şekilde hazırlamak amacındadır.

Bale Ana Sanat Dalı

Ana Sanat Dalı Başkanı Öğr. Gör. İlknur Terzioğlu – Bale

Öğr. Gör. Berrak Emir Yücel – Halk Dansları

Öğr. Gör. Aleksandra VOLKOV

Öğr Elm. Serap Meriç

Öğr. Elm. Alev Nur Mutal

Öğr. Elm. Simay Kok – Eşlik

Öğr. Elm. Onur Ozan Cin – Eşlik

Öğr. Elm. Koray Çal – Eşlik

Opera – Şan Ana Sanat Dalı

Ana Sanat Dalı Başkanı Öğr.Gör. Çiğdem Aladağ

Tiyatro Ana Sanat Dalı

Ana Sanat Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Murat Çağlar

Ali Meriç – Oyunculuk

Ruteba Tatlı – Tiyatro Tarihi/Teori

Başak İşür – Ses ve Konuşma

Hüseyin Erdoğan – Dramaturgi

Aycan Dokcan – Eskrim

İsmail Şenel – Tiyatro Tarihi/Teori

Berk Yücesir – Oyunculuk

Linklerimiz

 apk

Misyon

Çalışmalarıyla performans sanatları alanında yaşanan sorunlara çözüm üretecek, bu alanın gelişimine katkıda bulunacak genç kuşak sanatçı adaylarını yetiştirmek. Sanatsal ve sektörel araştırmalar yaparak performans sanatları alanının sorunlarına ve açmazlarına çözüm önerileri sunmak. Sanat alanında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermek. Gerek ulusal, gerekse uluslar arası düzeyde konserler ve temsiller düzenleyerek müzik sanatının sevilmesine, yayılmasına, gelişmesine katkı sağlamak.

Vizyon

Performans sanatları alanında yapacağı çalışmalarla, yetiştireceği sanatçı adaylarıyla, yarattığı eserler ve yaptığı yeniliklerle tanınan, sahip olduğu deneyim ve uzmanlıkla sözü geçen, geleceğe bakışıyla sanata yön verebilen, bu güçle emsallerine liderlik edebilen dünya çapında bir okul olmak.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı
Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampüs / Antalya
Tel: (242) 310 16 69
Tel: (242) 310 21 18