Sahne Sanatları

Sahne Sanatları Bölümü

Bölüm Başkanı

Doç.Dr. Birgül YEŞİLOĞLU GÜLER 

Konservatuvarımız Sahne Sanatları Bölümü Bale, Opera-Şan ve Tiyatro Ana Sanat Dallarından oluşmaktadır. 2003-2004 Eğitim Öğretim Yılında öğrenci kabul ederek eğitim öğretime başlamış olan Bale Ana Sanat Dalı, yarı zamanlı olarak ilköğretim devresinde, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak lise devresinde ve ardından Akdeniz Üniversitesi Eğitim Öğretim Yönetmeliğine bağlı olarak lisans devresinde eğitim vermekte ve her devrede özel yetenek sınavı ile öğrenci kabul etmektedir. Opera-Şan ve Tiyatro Ana Sanat Dalları ise 2009-2010 eğitim öğretim yılından başlayarak özel yetenek sınavıyla öğrenci almaya başlamış olup lisans devresinde eğitim vermektedir.

Sahne Sanatları Bölümü akademik kadrosu, lisans ve lisansüstü eğitimini gerek yurt içinde gerekse yurt dışında yapmış eğitmenlerin yanı sıra Antalya Devlet Tiyatrosu, Antalya Devlet Opera ve Balesi gibi önemli sanat kurumlarının sanatçılarından oluşmaktadır. Bölümümüz Bale Ana Sanat Dalı Klasik Bale programında verdiği 11 yıllık, Opera-Şan Ana Sanat Dalı Opera programında ve Tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk programında verdiği 4 yıllık eğitim öğretim ile öğrencilerine iyi bir temel eğitim sunmak, onları teknik ve artistik açıdan profesyonel hayata en iyi şekilde hazırlamak amacındadır.

Bale Ana Sanat Dalı

Ana Sanat Dalı Başkanı Öğr. Gör. İlknur GORA

Öğr. Gör. Berrak Emir YÜCEL – Halk Dansları

Öğr. Gör. Aleksandr VOLKOV – Bale

Öğr. Elm. Alev Nur MUTAL AKSOY -Bale

Öğr Elm. Özge UYGAN -Bale

Öğr. Elm. Onur Ozan CİN – Eşlik

Öğr. Elm. Harun Buğra YÜKSEL- Eşlik

Tiyatro Ana Sanat Dalı
Anasanat Dalı Başkanı Doç. Dr. Birgül YEŞİLOĞLU GÜLER

Dr. Öğr. Üyesi Murat ÇAĞLAR

Dr. Öğr. Üyesi Nil AYCIL – Kuram

Öğr. Elm. Rukiye BENEK – Ses ve Konuşma

Öğr. Elm. Berk YÜCESİR – Oyunculuk

Öğr. Elm. Eda ASLANBOĞA BULUT – Oyunculuk

Öğr. Elm. H. Sevil İNAL – Eskrim

Öğr. Elm. Özge BAKKAL- Jimnastik

Misyon

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı, eğitim- öğretim, araştırma ve sanatsal etkinliklerini uluslararası standartlarda yürüterek, öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası sanat etkinliklerinde yer alması, bu yolla üniversitemizi ve ülkemizi dünya çapında en iyi şekilde temsil edecek, şehrimizin ve ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine katkı sağlayacak sanatçılar yetiştirmektir.

Vizyon

Müzik ve Sahne Sanatları alanında gerçekleştireceği performanslar, yetiştirdiği sanatçılar, yarattığı eserler ve yaptığı yeniliklerle tanınan, sahip olduğu deneyim ve uzmanlıkla sözü geçen, geleceğe bakışıyla sanata yön verebilen, bu güçle emsallerine liderlik edebilen dünya çapında bir eğitim kurumu olmak.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı
Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampüs / Antalya
Tel: (242) 310 16 69
Tel: (242) 310 21 18