Sahne Sanatları

Sahne Sanatları Bölümü

Bölüm Başkanı

Yrd. Doç. Dr. Murat Çağlar

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Bale Ana Sanat Dalı, Opera-Şan Ana Sanat Dalı ve Tiyatro Ana Sanat Dalları’ndan oluşmaktadır. 2003-2004 eğitim öğretim yılında öğrenci kabul ederek eğitim öğretime başlamış olan Bale Ana Sanat Dalı, yarı zamanlı olarak ilköğretim devresinde, MEB’e bağlı olarak lise devresinde ve Akdeniz Üniversitesi Eğitim Öğretim Yönetmeliğine bağlı olarak lisans devresinde eğitim vermekte ve her devrede özel yetenek sınavı ile öğrenci kabul etmektedir. Opera-Şan ve Tiyatro Ana Sanat Dalları ise 2009-2010 eğitim öğretim yılından başlayarak özel yetenek sınavıyla öğrenci almaya başlamış olup lisans devresinde eğitim vermektedir.

Sahne Sanatları Bölümü akademik kadrosu, lisans ve lisansüstü eğitimini yurtiçi ve yurtdışında yapmış eğitmenlerin yanı sıra Antalya Devlet Tiyatrosu ile Antalya Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından oluşmaktadır. Bölüm, Bale Ana Sanat Dalında verdiği 11 yıllık, Opera-Şan ve Tiyatro Ana Sanat Dallarında verdiği 4 yıllık eğitim öğretim sürecinde sağladığı olanaklarla öğrencilerine iyi bir temel eğitim sunmak, onları teknik ve artistik açıdan profesyonel hayata en iyi şekilde hazırlama amacındadır.

Bale Ana Sanat Dalı

Ana Sanat Dalı Başkanı Öğr. Gör. İlknur Terzioğlu – Bale

Öğr. Gör. Berrak Emir Yücel – Halk Dansları

Öğr. Gör. Aleksandra VOLKOV

Öğr. Elm. Dilek Sayıner

Öğr Elm. Serap Meriç

Öğr. Elm. Alev Nur Mutal

Öğr. Gör. Gökçe Göktepe – Eşlik

Öğr. Elm. Gülnare Hüseynova – Eşlik

Öğr. Elm. Hakan Aksoy – Eşlik

Opera – Şan Ana Sanat Dalı

Ana Sanat Dalı Başkanı Öğr.Gör. Çiğdem Aladağ

Tiyatro Ana Sanat Dalı

Ana Sanat Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Murat Çağlar

Süheyla Çöllü – Oyunculuk

Orkun Yılmaz – Oyunculuk

Ali Meriç – Oyunculuk

Ruteba Tatlı – Tiyatro Tarihi/Teori

Başak İşür – Ses ve Konuşma

Hüseyin Erdoğan – Dramaturgi

Aycan Dokcan – Eskrim

İsmail Şenel – Tiyatro Tarihi/Teori

Berk Yücesir – Oyunculuk

Linklerimiz

 apk

Misyon

Türkiye’de kültür kentlerinden biri olma yolunda adımlar atan, Antalya’da bulunan Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı olarak misyonumuz, müzik sektörünün gelişimine yönelik çözümler üretmek üzere; Kaliteli sanatçı ve müzik formasyonuna sahip adaylar yetiştirmek. Sanatsal ve sektörel araştırmalar yapmak. Eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermek. Ulusal ve uluslar arası konserler ve temsiller vermek. Konservatuvarımızda verilen eğitimle kendi kültür değerlerini koruyarak, çağdaş kültür ve sanatı üretebilecek, onları dünyanın her yerinde başarı ile uygulayabilecek bireylerin yetişmesini sağlamak.

Vizyon

Müzik ve Akademi çevrelerinde; yetiştirdiği bireyler, yaptığı bilimsel çalışmalar ve yeniliklerle tanınan, sahip olduğu deneyim ve uzmanlık ile sözü geçen, geleceğe bakışıyla sanata yön veren, değişime ayak uyduran aynı zamanda emsallerine liderlik eden dünya çapında bir okul olmak.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı
Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampüs / Antalya
Tel: (242) 310 16 69
Tel: (242) 310 21 18