Öğr. Gör. Yuriy Sayutkin

yuriysayutkin19 Ekim 1972’de doğdu.1979’da Bakü Şaroev Konservatuvar’ında devlet sanatçısı G.H. Breykin’nin sınıfına kabul edildi.1990’da konservatuvarı birincilikle bitirip,Bakü Müzik Akademisi Doçenti A.F. Vekilova ile çalışmaları sürdürdü. Bu eğitim süresinde ülke ve yurt dışında birçok konser programları gerçekleştirdi.1995’te Bakü Müzik Akademisini birincilikle bitirip aynı yılda F.Ş.Badalbeyli ile doktora çalışmalarına başladı.1995’te Sankt-Petersburg’ta 2 ci PROKOFİEFF uluslararası piyano yarışması’nda iştirak etti. 1996 yılında Azerbaycan Ulusal Piyano Yarışması’nda birincilik ödülü kazanmıştır. 1999 yılında doktora çalışmalarını birincilikle bitirip çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı konserleri gerçekleştirmiştir .

2000 senesinde Özbekistan Taşkentte Uluslararası “İLHOM XX ” festivaline katılmıştır.1997-2005 yıllarında Bakü Müzik Akademisinde piyano ana sanat dalında görev yapmıştır.2004 yılının Nisan ayında Ukraina Horovitz Uluslararası Piyano Yarışmasına katılmıştır.

2003 yılında Bakü’de ‘ SoNoR-links’,2004 yılında Gürcüstanda ‘Sagartvelo’uluslalarası çağdaş müzik festivallerine katılmıştır. 2006 yılında İzmirde Oda müziği,Antalyada solo piyano konseri yapmıştır.

Halen Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarında Piyano Ana Sanat Dalında Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

ysayutkin@akdeniz.edu.tr

Linklerimiz

 apk

Misyon

Türkiye’de kültür kentlerinden biri olma yolunda adımlar atan, Antalya’da bulunan Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı olarak misyonumuz, müzik sektörünün gelişimine yönelik çözümler üretmek üzere; Kaliteli sanatçı ve müzik formasyonuna sahip adaylar yetiştirmek. Sanatsal ve sektörel araştırmalar yapmak. Eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermek. Ulusal ve uluslar arası konserler ve temsiller vermek. Konservatuvarımızda verilen eğitimle kendi kültür değerlerini koruyarak, çağdaş kültür ve sanatı üretebilecek, onları dünyanın her yerinde başarı ile uygulayabilecek bireylerin yetişmesini sağlamak.

Vizyon

Müzik ve Akademi çevrelerinde; yetiştirdiği bireyler, yaptığı bilimsel çalışmalar ve yeniliklerle tanınan, sahip olduğu deneyim ve uzmanlık ile sözü geçen, geleceğe bakışıyla sanata yön veren, değişime ayak uyduran aynı zamanda emsallerine liderlik eden dünya çapında bir okul olmak.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı
Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampüs / Antalya
Tel: (242) 310 16 69
Tel: (242) 310 21 18