Öğr. Gör. Samir Mirazayev

Azerbaycan Baku’de doğdu.1987’de Bülbül Özel Müzik Okulunu bitirerek Azerbaycan Devlet Konservatuvarını kazandı.

samirmirazayev1993 yılında üstün başarı diploması ile eğitimini tamamlayarak konser yorumcusu, oda müziği solisti, eşlikçi, eğitmen ünvanlarını aldı. 1994-96 yıllarında Bakü Müzik Akademisi prof. O. Abbaskuliyevin sınıfında doktora yaparak üst kademe piyanist ve yüksek okul eğitmeni sanatta yeterlilik düzeyi aldı. Aynı zamanda Avusturya’lı piyanist Piter Ossberger ile modern piyano, Avusturiya’lı Şef Peter Bürvik ile modern oda müziği master-class çalışmaları yaptı.Öğrenimi sırasında Litvanya, Azerbaycan (Nahçivan , Bakü ) ve Türkmenistan’da yapılan ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödüller kazandı, 1994 yılında Çağdaş Amerikan Müziği Yorumcusu olarak adı, Amerikan Milli Kongresi Kütüphane arşivine alındı.

Azerbaycan Devlet Senfoni Orkestrası, Azerbaycan Devlet Oda Orkestrası, Azerbaycan Devlet Radyo ve Televizyon Senfoni Orkestrası eşliğinde konserler verdi. “Piyano Yorumculuğunda Meditasyon Metodları” ve “Çağdaş Piyanizmde Avangard Sembollerin Açıklanması ve Yorumu” başlıklı makaleleri yayınlandı. 1993-2006 yıllarında birçok çağdaş bestecinin eserlerini CD kaydı yapmış olan MİRZAYEV solist ve avangard müzik dalında kurucu üyesi olduğu “SoNoR Çağdaş Müzik Merkezi” üyeleri ile beraber Rusya , Kazakistan , Özbekistan , Türkmenistan, Litvaniya, Moldovya, Estonya, Gürcistan, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Hollanda, Belçika, Ukrayna’da konserler vermiştir. Ayrıca “Uluslararası Müzik Değişimi” programı kapsamında İsviçre, Rusya, Amerika, Fransa müzisyenleri ile konserlere katılmıştır.

1993-1998 yılları arasında Bakü Müzik Akademisi’nde öğretim görevlisi olmuştur.

1998’de Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın daveti ile Antalya’ya gelmiş ve iki yıl sanatçı olarak görev yapmıştır. Antalya Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde solo ve Orkestra sanatçıları ile beraber Oda Müziği Konserleri vermiştir. 2000-2006 yılları arasında Antalya (A.K.M.,Akdeniz Üniversitesi A.K.S. ), Van ( 100 Yıl Üniversitesi), Afyon (A.K.M.), Burdur (Süleyman Demirel Üniversitesi), Antakya’da (Mustafa Kemal Üniversitesi) resitaller yapmıştır.
2002 yılından itibaren Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisidir.

smirzayev@akdeniz.edu.tr

Misyon

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı, eğitim- öğretim, araştırma ve sanatsal etkinliklerini uluslararası standartlarda yürüterek, öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası sanat etkinliklerinde yer alması, bu yolla üniversitemizi ve ülkemizi dünya çapında en iyi şekilde temsil edecek, şehrimizin ve ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine katkı sağlayacak sanatçılar yetiştirmektir.

Vizyon

Müzik ve Sahne Sanatları alanında gerçekleştireceği performanslar, yetiştirdiği sanatçılar, yarattığı eserler ve yaptığı yeniliklerle tanınan, sahip olduğu deneyim ve uzmanlıkla sözü geçen, geleceğe bakışıyla sanata yön verebilen, bu güçle emsallerine liderlik edebilen dünya çapında bir eğitim kurumu olmak.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı
Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampüs / Antalya
Tel: (242) 310 16 69
Tel: (242) 310 21 18