Nicolae Bivol

nicoaleNicolae Bivol 1973 yılında Moldovada doğdu. 1991 yılında ”C.Porumbescu ” Müzik Lisesi Korno bölümünü bitirdi. Bü dönemde çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalarında ödüller kazandı. Aynı yıl Cluj-Napoca (Romanya) ”Gh.Dima” Müzik Akademesinde Prof. Dr. Mark Alexandru ile korno çalışmalarına devam etti. Bu dönemde aynı şehrin Opera ve Bale orkestrasında 1-3. korno görevimi devam ettirdi. Filarmoniya Transilvaniya orkestrasında 3.kornocu olarak çalıştı. 1993 yılında Moldovada Ulusal Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar XI yarışmasında birincilik ödülü kazandı. 1996 yılında Uluslararası III Jeunesse Musicale (Bükreş) yarışmasında ikincilik ödülü kazandı. 1997 yılında ”Gh.Dima” Müzik Akademesinin mezunu oldu ve ayni yılda üflemeli ve vurmalı çalgıların bölümünün referansına göre yüksek lisansta (Mastera) ”üslüp kuralların yorumlaması ”ihtisas(Korno) bölümünde eğitimi sürdürmeme hak kazandı. Ayni dönemde üflemeli ve vurmalı çalgiların bölümünde oda müziği dersleri yaptı. 1997-1999 yıllarda Cluj-Napoca ”Sigizmund Toduta” Müzik lisesinin korno bölümünde ders yaptı. 1999 yılında Antalya Devlet Opera ve Balesi orkestrasında 1. Kornocu olarak göreve başladı. Ayni zamanda Antalya Devlet Senfoni Orkestrasının da bir çok konserinde görev aldı. Bu dönemde bu iki orkestra eşliğinde konserler verdi. Halen Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrasında görevine devam etmektedir.

Misyon

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı, eğitim- öğretim, araştırma ve sanatsal etkinliklerini uluslararası standartlarda yürüterek, öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası sanat etkinliklerinde yer alması, bu yolla üniversitemizi ve ülkemizi dünya çapında en iyi şekilde temsil edecek, şehrimizin ve ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine katkı sağlayacak sanatçılar yetiştirmektir.

Vizyon

Müzik ve Sahne Sanatları alanında gerçekleştireceği performanslar, yetiştirdiği sanatçılar, yarattığı eserler ve yaptığı yeniliklerle tanınan, sahip olduğu deneyim ve uzmanlıkla sözü geçen, geleceğe bakışıyla sanata yön verebilen, bu güçle emsallerine liderlik edebilen dünya çapında bir eğitim kurumu olmak.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı
Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampüs / Antalya
Tel: (242) 310 16 69
Tel: (242) 310 21 18