Müzik ve Bale İlköğretim Okulu

Öğr. Gör. Oya UÇARCI
Müzik ve Bale İlköğretim Okulu Müdürü

Öğr. Gör. Cansu YILMAZ

Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi Müdür Yardımcısı

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarının Yarı Zamanlı Müzik ve Bale İlköğretim Okulu, İlköğretim seviyesindeki öğrencilerin müzikal becerilerinin, küçük yaşlardan itibaren geliştirilmesi amacıyla 2007-2008 eğitim öğretim yılında faaliyete geçmiştir. Sahne Sanatları Bölümü’nde sadece bale sanat dalında, Müzik Bölümü’nde ise yaylı çalgılar, üflemeli çalgılar ve piyano dallarında eğitim verilmektedir. Özel yetenek sınavı ile başvurdukları bölümde eğitim görme hakkı kazanan öğrenciler, haftada iki ders saati bireysel çalgı derslerinin yanı sıra iki ders saati solfej dersi alarak disiplinli bir temel müzik eğitiminden geçmektedirler. Bu programın amacı, yetenekli çocukları erken yaşta sistemli ve doğru bir biçimde eğitmek ve tam zamanlı lise devresine hazırlamaktır.

Yarı Zamanlı İlköğretim Devresi Müfredatları

Yarı Zamanlı Müzik ve Bale İlköğretim Okulu Eğitim-Öğretim ve Özel Yetenek Sınavı Yönergesi

Yarı Zamanlı Müzik Ve Bale İlkokulu – Ortaokulu 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavı Kılavuzu

0

Misyon

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı, eğitim- öğretim, araştırma ve sanatsal etkinliklerini uluslararası standartlarda yürüterek, öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası sanat etkinliklerinde yer alması, bu yolla üniversitemizi ve ülkemizi dünya çapında en iyi şekilde temsil edecek, şehrimizin ve ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine katkı sağlayacak sanatçılar yetiştirmektir.

Vizyon

Müzik ve Sahne Sanatları alanında gerçekleştireceği performanslar, yetiştirdiği sanatçılar, yarattığı eserler ve yaptığı yeniliklerle tanınan, sahip olduğu deneyim ve uzmanlıkla sözü geçen, geleceğe bakışıyla sanata yön verebilen, bu güçle emsallerine liderlik edebilen dünya çapında bir eğitim kurumu olmak.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı
Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampüs / Antalya
Tel: (242) 310 16 69
Tel: (242) 310 21 18