Müzik ve Bale İlköğretim Okulu

Öğr. Gör. Vecihe Cansu YILMAZ
Müzik ve Bale İlköğretim Okulu Müdürü

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı’nın Yarı Zamanlı Müzik ve Bale İlköğretim Okulu, İlköğretim seviyesindeki öğrencilerin müzikal becerilerinin, küçük yaşlardan itibaren geliştirilmesi amacıyla 2007-2008 eğitim öğretim yılında faaliyete geçmiştir. Sahne Sanatları Bölümü’nde sadece bale sanat dalında, Müzik Bölümü’nde ise yaylı çalgılar, üflemeli çalgılar ve piyano dallarında eğitim verilmektedir. Özel yetenek sınavı ile başvurdukları bölümde eğitim görme hakkı kazanan öğrenciler, haftada iki ders saati bireysel çalgı derslerinin yanı sıra iki ders saati solfej dersi alarak disiplinli bir temel müzik eğitiminden geçmektedirler. Bu programın amacı, yetenekli çocukları erken yaşta sistemli ve doğru bir biçimde eğitmek ve tam zamanlı lise devresine hazırlamaktır.

 

Yarı Zamanlı İlköğretim Devresi Müfredatları

Yarı Zamanlı Müzik ve Bale İlköğretim Okulu Eğitim-Öğretim ve Özel Yetenek Sınavı Yönergesi

0

Linklerimiz

 apk

Misyon

Çalışmalarıyla performans sanatları alanında yaşanan sorunlara çözüm üretecek, bu alanın gelişimine katkıda bulunacak genç kuşak sanatçı adaylarını yetiştirmek. Sanatsal ve sektörel araştırmalar yaparak performans sanatları alanının sorunlarına ve açmazlarına çözüm önerileri sunmak. Sanat alanında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermek. Gerek ulusal, gerekse uluslar arası düzeyde konserler ve temsiller düzenleyerek müzik sanatının sevilmesine, yayılmasına, gelişmesine katkı sağlamak.

Vizyon

Performans sanatları alanında yapacağı çalışmalarla, yetiştireceği sanatçı adaylarıyla, yarattığı eserler ve yaptığı yeniliklerle tanınan, sahip olduğu deneyim ve uzmanlıkla sözü geçen, geleceğe bakışıyla sanata yön verebilen, bu güçle emsallerine liderlik edebilen dünya çapında bir okul olmak.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı
Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampüs / Antalya
Tel: (242) 310 16 69
Tel: (242) 310 21 18