Müzik

Müzik Bölümü

Bölüm Başkanı

Prof. Ayşe SEZER

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü 02 Eylül 1999 tarihinde kurulmuş, 2002-2003 Eğitim Öğretim Yılında öğrenci alarak eğitim öğretime başlamıştır. Üflemeli Çalgılar, Yaylı Çalgılar ve Piyano Ana Sanat Dallarından oluşan Müzik Bölümünde ilköğretim seviyesinde yarı zamanlı, lise ve lisans seviyelerinde tam zamanlı eğitim verilmekte olup, her seviye için ayrı özel yetenek sınavı yapılarak öğrenci kabul edilmektedir. Öğrenciler, dört yıl süren lise devresinde mesleki eğitimin yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bir genel lise eğitimi de almaktadır. Bölümümüzde lise devresinden itibaren bireysel çalgı dersleri ile beraber solfej, müzik tarihi, armoni, form bilgisi gibi kuramsal derslerin yanında, oda müziği, orkestra, koro ve yardımcı piyano dersleri gibi yoluyla performans ağırlıklı bir eğitim verilmektedir. Konservatuvarımız, 2009-2010 Eğitim Öğretim Yılından itibaren mevcut dalların yanında yine özel yetenek sınavıyla Müzik Bölümü Gitar Sanat Dalına da lisans seviyesinde öğrenci almaya başlamıştır.

Sağlam bir temel müzik eğitiminin ardından dört yıllık lisans devresinde ise öğrenciler toplu sınıf konserleri, bireysel resitaller, oda müziği ve orkestra konserleri gibi deneyimler kazanarak performans alanında yetkin birer icracı olarak mezun olma hakkı elde etmektedir. Genç sanatçı adaylarını disiplin ve özveriyle çalışmaya teşvik eden bölümümüz uluslar arası yarışmalarda, yurtiçi ve yurtdışı turnelerde elde ettiği başarılarla eğitim kalitesini her yeni gün bir kez daha kanıtlamaktadır.

Yaylı Çalgılar Ana Sanat Dalı

Ana Sanat Dalı Başkanı Doç. Eren Sayarı – Viyolonsel

Öğr. Gör. Oya Uçarcı – Viyola

Öğr. Gör. Dilara KURTARAN – Keman

Öğr. Gör. Gülcihan BABAYEVA – Keman

Öğr. Elm. Can ÖZHAN- Keman

Öğr. Elm. Çağla BİLGİN – Viyolonsel

Öğr. Elm. Burak KARCI – Kontrabas

Üflemeli Çalgılar Ana Sanat Dalı

Ana Sanat Dalı Başkanı Prof. Ayşe Sezer – Obua

Doç. Ceren Hepyücel – Flüt

Öğr. Elm. Uğur Deniz – Klarinet

Öğr. Elm. Akça Bilgin – Fagot

Öğr. Gör. Nicolae Bivol – Korno

Öğr. Elm. Burak Baydar – Trombon

Öğr.Elm. Engin Sevinç – Trompet

Piyano Ana Sanat Dalı

Ana Sanat Dalı Başkanı Öğr.Gör.Gökçe Göktepe – Piyano

Öğr. Gör. Samir Mirzayev – Piyano

Öğr. Gör. Yuriy Sayutkin – Piyano

Öğr. Gör. Ekaterina  Aktı – Piyano

Öğr. Elm. Hakan Aksoy- Piyano/Korrepetitör

Öğr. Elm. Gülnare Hüseynova – Korrepetitör

Öğr. Elm. Koray Çal – Korrepetitör

Öğr. Elm. Şükrü Soncul – Korrepetitör

Gitar Sanat Dalı

Öğr. Gör. Ruşen Utku Özkanoğlu – Gitar

Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Ana Sanat Dalı

Ana Sanat Dalı Başkanı Doç.Dr. Attila Kadri Şendil

Prof.Dr.Hasan Arapgirlioğlu / Ork. Şefliği / Müzik Teknolojisi

Öğr. Gör. V. Cansu Yılmaz – Müzik Kuramları/ Solfej

Öğr. Gör. E. İdil Yazan – Müzik Kuramları / Solfej

Öğr. Gör. Deren Turan – Müzik Kuramları / Solfej

 

Linklerimiz

 apk

Misyon

Çalışmalarıyla performans sanatları alanında yaşanan sorunlara çözüm üretecek, bu alanın gelişimine katkıda bulunacak genç kuşak sanatçı adaylarını yetiştirmek. Sanatsal ve sektörel araştırmalar yaparak performans sanatları alanının sorunlarına ve açmazlarına çözüm önerileri sunmak. Sanat alanında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermek. Gerek ulusal, gerekse uluslar arası düzeyde konserler ve temsiller düzenleyerek müzik sanatının sevilmesine, yayılmasına, gelişmesine katkı sağlamak.

Vizyon

Performans sanatları alanında yapacağı çalışmalarla, yetiştireceği sanatçı adaylarıyla, yarattığı eserler ve yaptığı yeniliklerle tanınan, sahip olduğu deneyim ve uzmanlıkla sözü geçen, geleceğe bakışıyla sanata yön verebilen, bu güçle emsallerine liderlik edebilen dünya çapında bir okul olmak.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı
Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampüs / Antalya
Tel: (242) 310 16 69
Tel: (242) 310 21 18