Müzik

Müzik Bölümü

Bölüm Başkanı

Prof. Ayşe SEZER

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı’nın Müzik Bölümü 02 Eylül 1999 tarihinde kurulmuş, 2002-2003 eğitim öğretim yılında eğitime başlamıştır. Üflemeli Çalgılar, Yaylı Çalgılar ve Piyano Anasanat Dalları’ndan oluşan Müzik Bölümü’nde İlköğretim seviyesinde yarı zamanlı, lise ve lisans seviyelerinde tam zamanlı eğitim verilmekte, her seviye için ayrı özel yetenek sınavı ile öğrenci kabul edilmektedir. Öğrenciler, dört yıl süren lise devresinde mesleki eğitimin yanı sıra MEB onaylı bir genel eğitim de almaktadır. Bölümümüzde Lise devresinden itibaren bireysel çalgı dersleri ile beraber solfej, müzik tarihi, armoni, form bilgisi kuramsal derslerinin yanında, oda müziği, orkestra, koro ve yardımcı piyano dersleri ile performans ağırlıklı bir eğitim verilmektedir. Konservatuvarımız, 2009-2010 eğitim öğretim yılından itibaren Müzik Bölümü Gitar Sanat Dalına lisans seviyesinde özel yetenek sınavı ile öğrenci almaya başlamıştır.

Sağlam bir temel müzik birikiminin ardından dört yıllık lisans devresinde öğrenciler, toplu sınıf konserleri, bireysel resitaller, oda müziği ve orkestra konserleri ile performans alanında deneyimli birer icracı olarak yetiştirilmektedir. Ayrıca sanatçı adaylarını disiplin ve özveriyle çalışmaya teşvik eden bölümümüz, yurtiçi ve yurtdışı turnelerde, uluslararası yarışmalarda okulumuzu ve ülkemizi başarıyla temsil eden öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır

Yaylı Çalgılar Ana Sanat Dalı

Ana Sanat Dalı Başkanı Doç. Eren Sayarı – Viyolonsel

Öğr. Gör. Oya Uçarcı – Viyola

Öğr. Gör. Dilara MEHDİEVA – Keman

Öğr. Gör. Gülcihan BABAYEVA – Keman

Öğr. Elm. Can ÖZHAN- Keman

Öğr. Elm. Çağla BİLGİN – Viyolonsel

Öğr. Elm. Burak KARCI – Kontrabas

Üflemeli Çalgılar Ana Sanat Dalı

Ana Sanat Dalı Başkanı Prof. Ayşe Sezer – Obua

Doç. Ceren Hepyücel – Flüt

Öğr. Elm. Uğur Deniz – Klarinet

Öğr. Elm. Akça Bilgin – Fagot

Öğr. Gör. Nicolae Bivol – Korno

Öğr. Elm. Burak Baydar – Trombon

Piyano Ana Sanat Dalı

Ana Sanat Dalı Başkanı Öğr.Gör.Gökçe Göktepe – Piyano

Öğr. Gör. Samir Mirzayev – Piyano

Öğr. Gör. Yuriy Sayutkin – Piyano

Öğr. Gör. Ekaterina Senegina Akti – Piyano

Öğr. Elm. Hakan AKSOY- Piyano

Gitar Sanat Dalı

Öğr. Gör. Ruşen Utku Özkanoğlu – Gitar

Okt. Atahan Kaya – Gitar

Kompozisyon ve Orkestra Şefliği Ana Sanat Dalı

Ana Sanat Dalı Başkanı Doç.Dr. Attila Kadri Şendil

Öğr. Gör. V. Cansu Yılmaz – Müzik Kuramları/ Solfej

Öğr. Gör. E. İdil Yazan – Müzik Kuramları / Solfej

Öğr. Gör. Deren Turan – Müzik Kuramları / Solfej

 

Linklerimiz

 apk

Misyon

Türkiye’de kültür kentlerinden biri olma yolunda adımlar atan, Antalya’da bulunan Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı olarak misyonumuz, müzik sektörünün gelişimine yönelik çözümler üretmek üzere; Kaliteli sanatçı ve müzik formasyonuna sahip adaylar yetiştirmek. Sanatsal ve sektörel araştırmalar yapmak. Eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermek. Ulusal ve uluslar arası konserler ve temsiller vermek. Konservatuvarımızda verilen eğitimle kendi kültür değerlerini koruyarak, çağdaş kültür ve sanatı üretebilecek, onları dünyanın her yerinde başarı ile uygulayabilecek bireylerin yetişmesini sağlamak.

Vizyon

Müzik ve Akademi çevrelerinde; yetiştirdiği bireyler, yaptığı bilimsel çalışmalar ve yeniliklerle tanınan, sahip olduğu deneyim ve uzmanlık ile sözü geçen, geleceğe bakışıyla sanata yön veren, değişime ayak uyduran aynı zamanda emsallerine liderlik eden dünya çapında bir okul olmak.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı
Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampüs / Antalya
Tel: (242) 310 16 69
Tel: (242) 310 21 18