Müdürün Mesajı

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ

ANTALYA DEVLET KONSERVATUVARI

 

Üniversitemizin ulusal ve uluslararası düzeyde kültür ve sanat alanlarında üstün başarılara imza atmasına katkılar sağlayan ve her yıl aldığı birçok ödül ile üniversitemizi onurlandıran Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı; 2 Eylül 1999 tarihinde kurulmuştur.

Müzik Bölümü, Sahne Sanatları Bölümü ve Geleneksel Türk Müziği Bölümlerinden oluşan konservatuvarımız; Sahne Sanatları Bölümü’nde Tiyatro ve Bale dalında, Müzik Bölümü Yaylı Çalgılar, Üflemeli Çalgılar ve Piyano dallarında ve Geleneksel Türk Müziği Bölümü’nde Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği alanlarında eğitim vermektedir. Bütün bu bölümleri bünyesinde toplayarak Antalya şehrinin çok yönlü ve çok boyutlu kültürel ve sanatsal yönüne hizmet etmesiyle de farklı bir yere sahip olan konservatuvarımız; şehrimizdeki Devlet Opera ve Balesi, Devlet Senfoni Orkestrası gibi sanat kurumlarıyla ve şehirdeki ulusal ve uluslararası sanatsal festivaller ve etkinliklerle de  iletişim ve etkileşim halindedir.

Konservatuvarımızda ayrıca ‘yarı zamanlı’ eğitim veren Müzik ve Bale İlkokul ve Ortaokulu ve ‘tam zamanlı’ Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi bulunmaktadır. 2016-2017 öğretim yılı itibariyle Müzik ve Bale İlkokulu ve Ortaokulu’nda 94, Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi’nde 20 ve Lisans Bölümlerinde 120 öğrenci öğrenim görmektedir. Toplam 234 öğrencisi ve her biri alanında yetkin sanatçı-öğretim elemanları ile eğitim-öğretime devam eden Konservatuvarımız daha da büyüyerek daha fazla sanatçıyı topluma kazandırma umudu içerisindedir.

Konservatuvarımızın temel misyonu, verilen eğitimle kendi kültürel değerlerimizi koruyup, geliştirerek uluslararası kültüre ait müzik ve sahne sanatları alanlarında da yorum, yaratım, uygulama ve araştırma boyutlarında ürünler sunabilecek, ürettiklerini dünyanın her yerinde başarı ile sergileyebilecek bireylerin yetişmesini sağlamak, ayrıca sanat ve akademi çevrelerinde yetiştirdiği bireyler, yaptığı bilimsel çalışmalar ve yeniliklerle tanınan, sahip olduğu deneyim ve uzmanlık ile sözü geçen, geleceğe bakışıyla sanata yön veren, değişime ayak uyduran aynı zamanda emsallerine liderlik eden dünya çapında bir sanat okulu olmaktır.

Linklerimiz

 apk

Misyon

Türkiye’de kültür kentlerinden biri olma yolunda adımlar atan, Antalya’da bulunan Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı olarak misyonumuz, müzik sektörünün gelişimine yönelik çözümler üretmek üzere; Kaliteli sanatçı ve müzik formasyonuna sahip adaylar yetiştirmek. Sanatsal ve sektörel araştırmalar yapmak. Eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermek. Ulusal ve uluslar arası konserler ve temsiller vermek. Konservatuvarımızda verilen eğitimle kendi kültür değerlerini koruyarak, çağdaş kültür ve sanatı üretebilecek, onları dünyanın her yerinde başarı ile uygulayabilecek bireylerin yetişmesini sağlamak.

Vizyon

Müzik ve Akademi çevrelerinde; yetiştirdiği bireyler, yaptığı bilimsel çalışmalar ve yeniliklerle tanınan, sahip olduğu deneyim ve uzmanlık ile sözü geçen, geleceğe bakışıyla sanata yön veren, değişime ayak uyduran aynı zamanda emsallerine liderlik eden dünya çapında bir okul olmak.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı
Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampüs / Antalya
Tel: (242) 310 16 69
Tel: (242) 310 21 18