Geleneksel Türk Müziği

Geleneksel Türk Müziği

Bölüm Başkanı

 Yrd. Doç. Dr.Sevilay Gök Akyıldız

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı’nın Geleneksel Türk Müziği Bölümü 2005 tarihinde kurulmuş, 2009-2010 eğitim öğretim yılında eğitime başlamıştır. Türk Sanat Müziği Anasanat Dalı ve Türk Halk Müziği Anasanat dallarından oluşan bölüme lisans seviyesinde özel yetenek sınavı ile öğrenci kabul edilmektedir.

Geleneksel Türk Müziği Bölümü; Bireysel Çalgı Eğitimi ve Ses Eğitiminin yanı sıra Çalgı Bilgisi, Batı Müziği Solfej ve Teorisi, Türk Müziği Solfej ve Teorisi, Toplu Uygulama ve Repertuvar gibi alan dersleriyle desteklenen dört yıllık lisans programını kapsamaktadır. Bu programın sonunda hedeflenen: Geleneksel müziğimize ve müzik kültürümüze hakim, dünya müziklerini bilen, yaratıcılığını ve yeteneklerini geliştiren, böylece dar kalıplar içerisinde düşünmeyen üstün bir sahne performansına sahip sanatçılar yetiştirmektir.

Türk Sanat Müziği Ana Sanat Dalı

Ana Sanat Dalı Başkan: Öğr. Gör. Volkan Kırımlıoğlu – Kanun

Öğr. Elm. Mevlüt Mutlu – Ud

Öğr. Elm. Nilgün KARADUMAN – Klasik Kemençe

Öğr.Gör.İbrahim Odabaşı – Ney

Türk Halk Müziği Ana Sanat Dalı

Ana Sanat Dalı Başkanı: Öğr. Gör. Halis Işık – Bağlama

Yrd.Doç.Dr. Sevilay Gök Akyıldız – Bağlama

Öğr. Gör. Şeref Demirel – Bağlama

Öğr. Elm. Deniz Dincel – Kabak Kemane

Öğr. Elm. Ali Bedel – Kaval

Yardımcı Alanlar

Yrd. Doç. Hasan Bozkurt – Türk Müziği Çok Seslendirme

Öğr.Gör. Ahmet Rauf ULUSOY – Solfej/Teori

Öğr. Gör. Berrak Emir YÜCEL – Halk Dansları

Öğr. Elm. Seyit Mehmet Sakin – Temel Ses Eğitimi

Linklerimiz

 apk

Misyon

Türkiye’de kültür kentlerinden biri olma yolunda adımlar atan, Antalya’da bulunan Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı olarak misyonumuz, müzik sektörünün gelişimine yönelik çözümler üretmek üzere; Kaliteli sanatçı ve müzik formasyonuna sahip adaylar yetiştirmek. Sanatsal ve sektörel araştırmalar yapmak. Eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermek. Ulusal ve uluslar arası konserler ve temsiller vermek. Konservatuvarımızda verilen eğitimle kendi kültür değerlerini koruyarak, çağdaş kültür ve sanatı üretebilecek, onları dünyanın her yerinde başarı ile uygulayabilecek bireylerin yetişmesini sağlamak.

Vizyon

Müzik ve Akademi çevrelerinde; yetiştirdiği bireyler, yaptığı bilimsel çalışmalar ve yeniliklerle tanınan, sahip olduğu deneyim ve uzmanlık ile sözü geçen, geleceğe bakışıyla sanata yön veren, değişime ayak uyduran aynı zamanda emsallerine liderlik eden dünya çapında bir okul olmak.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı
Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampüs / Antalya
Tel: (242) 310 16 69
Tel: (242) 310 21 18