Geleneksel Türk Müziği

Geleneksel Türk Müziği

Bölüm Başkanı

 Dr.Öğr.Üyesi Sevilay Gök Akyıldız

Konservatuvarımız Geleneksel Türk Müziği Bölümü 2005 tarihinde kurulmuş, 2009-2010 Eğitim Öğretim Yılında ise öğrenci alarak eğitim öğretime başlamıştır. Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Ana Sanat Dallarından oluşan bölüme özel yetenek sınavı ile lisans seviyesinde öğrenci kabul edilmektedir.

Geleneksel Türk Müziği Bölümü bireysel çalgı eğitimi ve ses eğitiminin yanı sıra çalgı bilgisi, batı müziği solfej ve teorisi, Türk müziği solfej ve teorisi, toplu uygulama ve repertuvar gibi alan dersleriyle desteklenen dört yıllık lisans programını kapsamaktadır. Bölümümüzün misyonu geleneksel müziğimize ve müzik kültürümüze hâkim, dünya müziklerini bilen, yaratıcılığını ve yeteneklerini geliştirebilen, böylece dar kalıplar içerisinde düşünme yanılgısına düşmeksizin üstün bir sahne performansı sunabilen sanatçı adayları yetiştirmektir.

Türk Sanat Müziği Ana Sanat Dalı

Ana Sanat Dalı Başkanı: Öğr. Gör. Volkan Kırımlıoğlu –  Kanun

Öğr. Elm. Mevlüt Mutlu – Ud

Öğr. Elm. Nilgün Karaduman – Klasik Kemençe

Öğr. Elm. Oğuz Kaan Birhekimoğlu – Ney

Türk Halk Müziği Ana Sanat Dalı

Ana Sanat Dalı Başkanı: Öğr. Gör. Halis Işık – Bağlama

Dr.Öğr.Üyesi Sevilay Gök Akyıldız – Bağlama

Öğr. Gör. Ali Bedel – Kaval

Öğr. Gör. Deniz Dincel – Kabak Kemane

Öğr. Elm. Fatih EVSEN

Yardımcı Alanlar

Dr.Öğr.Üyesi Hasan Bozkurt – Türk Müziği Çok Seslendirme

Öğr.Gör. Ahmet Rauf ULUSOY – Solfej/Teori

Öğr. Gör. Berrak Emir YÜCEL – Halk Dansları

Öğr. Elm. Seyit Mehmet Sakin – Temel Ses Eğitimi

Misyon

Çalışmalarıyla performans sanatları alanında yaşanan sorunlara çözüm üretecek, bu alanın gelişimine katkıda bulunacak genç kuşak sanatçı adaylarını yetiştirmek. Sanatsal ve sektörel araştırmalar yaparak performans sanatları alanının sorunlarına ve açmazlarına çözüm önerileri sunmak. Sanat alanında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermek. Gerek ulusal, gerekse uluslar arası düzeyde konserler ve temsiller düzenleyerek müzik sanatının sevilmesine, yayılmasına, gelişmesine katkı sağlamak.

Vizyon

Performans sanatları alanında yapacağı çalışmalarla, yetiştireceği sanatçı adaylarıyla, yarattığı eserler ve yaptığı yeniliklerle tanınan, sahip olduğu deneyim ve uzmanlıkla sözü geçen, geleceğe bakışıyla sanata yön verebilen, bu güçle emsallerine liderlik edebilen dünya çapında bir okul olmak.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı
Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampüs / Antalya
Tel: (242) 310 16 69
Tel: (242) 310 21 18