Türk Müziği Bölümü

 Türk Müziği Bölümü

Bölüm Başkanı

 Doç. Dr. Sevilay GÖK

Konservatuvarımızın Türk Müziği Bölümü 2005 tarihinde kurulmuş, 2009-2010 Eğitim Öğretim Yılında ise öğrenci alarak eğitim öğretime başlamıştır. Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Ana Sanat Dallarından oluşan bölüme özel yetenek sınavı ile lisans seviyesinde öğrenci kabul edilmektedir.

Türk Müziği Bölümü bireysel çalgı eğitimi ve ses eğitiminin yanı sıra çalgı bilgisi, batı müziği solfej ve teorisi, Türk müziği solfej ve teorisi, toplu uygulama ve repertuvar gibi alan dersleriyle desteklenen dört yıllık lisans programını kapsamaktadır. Bölümümüzün misyonu geleneksel müziğimize ve müzik kültürümüze hâkim, dünya müziklerini bilen, yaratıcılığını ve yeteneklerini geliştirebilen, böylece dar kalıplar içerisinde düşünme yanılgısına düşmeksizin üstün bir sahne performansı sunabilen sanatçı adayları yetiştirmektir.

Türk Sanat Müziği Ana Sanat Dalı

Ana Sanat Dalı Başkanı: Öğr. Gör. Volkan Kırımlıoğlu –  Kanun

Öğr. Elm. Mevlüt Mutlu – Ud

Öğr. Elm. Nilgün Karaduman – Klasik Kemençe

Öğr. Elm. Oğuz Kaan Birhekimoğlu – Ney

Türk Halk Müziği Ana Sanat Dalı

Ana Sanat Dalı Başkanı: Öğr. Gör. Ali Bedel

 Doç. Dr. Sevilay GÖK– Bağlama

Öğr. Gör. Halis Işık – Bağlama

Öğr. Gör. Ali Bedel – Kaval

Öğr. Gör. Deniz Dincel – Kabak Kemane

Yardımcı Alanlar

Dr.Öğr.Üyesi Hasan Bozkurt – Türk Müziği Çok Seslendirme

Öğr.Gör. Ahmet Rauf ULUSOY – Solfej/Teori

Öğr. Gör. Berrak Emir YÜCEL – Halk Dansları

Öğr. Elm. Seyit Mehmet Sakin – Temel Ses Eğitimi

Misyon

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı, eğitim- öğretim, araştırma ve sanatsal etkinliklerini uluslararası standartlarda yürüterek, öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası sanat etkinliklerinde yer alması, bu yolla üniversitemizi ve ülkemizi dünya çapında en iyi şekilde temsil edecek, şehrimizin ve ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişimine katkı sağlayacak sanatçılar yetiştirmektir.

Vizyon

Müzik ve Sahne Sanatları alanında gerçekleştireceği performanslar, yetiştirdiği sanatçılar, yarattığı eserler ve yaptığı yeniliklerle tanınan, sahip olduğu deneyim ve uzmanlıkla sözü geçen, geleceğe bakışıyla sanata yön verebilen, bu güçle emsallerine liderlik edebilen dünya çapında bir eğitim kurumu olmak.

İletişim

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı
Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampüs / Antalya
Tel: (242) 310 16 69
Tel: (242) 310 21 18